Dlouhý let domů


Alan Hlad

Napínavá romance z druhé světové války inspirovaná skutečnými událostmi

Je září 1940. Německé bomby dopadají na Británii a strach z blížící se invaze roste. Nepřátelské letouny křižují i nebe nad Eppingem, kde Susan Shepardová a její dědeček Bertie trénují poštovní holuby a připravují je na důležitý úkol.

Tisíce kilometrů odtud mladý americký pilot Ollie Evans nechce nečinně přihlížet hrůzám, které se dějí, a vydává se do Británie s úmyslem nabídnout pomoc Královskému letectvu. Jeho odhodlání ho přivede do Eppingu právě v okamžiku, kdy zasvěcení vojáci spolu se Susan a Bertiem spouští tajnou operaci s krycím názvem Columba. Jejím cílem je vysadit v okupované Francii stovky poštovních holubů a využít je k předávání šifrovaných informací o pohybech německých vojsk.

V den, kdy Ollie na misi odlétá, je oběma mladým lidem jasné, že mezi nimi vzniká víc než jen přátelství. Když je Ollieho letadlo za nepřátelskou linií sestřeleno, šance na to, že se znovu setkají, klesne na nulu. Nečekaným pojítkem se však stane Susanina milovaná holubice jménem Vévodkyně. Její neuvěřitelná houževnatost a oddanost se promění v naději, že nic nemusí být ztraceno…

Neuvěřitelný příběh inspirovaný skutečnými událostmi. O síle lásky, hrdinství, ale i ztrátách, těžkých rozhodnutích a zradě.

Více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 344
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 01.10.2020
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,521 kg
Jazyk čeština
Původní název The Long Flight Home
Původní jazyk angličtina
EAN 9788025348659
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Alan Hlad

Alan Hlad

Alan Hlad je uznávaný autor USA Today. Je členem společnosti pro historické romány Historical Novel Society, Literary Cleveland a skupiny Akron Writers’ Group. Předtím, než se stal spisovatelem, byl vrcholovým manažerem. Žije v Ohiu se svou ženou, dětmi, zlatým retrívrem a tvrdohlavou kočkou.

Zobrazit profil autora