5 důvodů, proč si přečíst Bránu pekel

Aktuality Knižní novinky

Leigh Bardugo, tvůrkyně úžasného Grishaverse, je už stálicí našeho backlistu, ale tahle jedinečná autorka rozhodně neusíná na vavřínech a zásobuje nás i zbrusu novými příběhy. Tím úplně nejnovějším je Brána pekel, pokračování mysteriózního new adult románu Devátý spolek. Už jen samotné jméno autorky je zárukou dobrého čtení, ale pokud vám tenhle argument nestačí, máme pro vás pět dalších, proč si Bránu pekel přečíst.

  1. Dark academia. Zdá se, že tenhle setting v posledních měsících ovládá přední příčky popularity, zvlášť pokud jde o young adult a new adult romány. Tady se navíc s hlavní hrdinkou Alex můžeme podívat pod pokličku jedné z nejlepších univerzit slavné Ivy League – konkrétně do Yale. Užijte si spoustu zajímavostí a detailů z téhle slavné univerzity, prostupující alternativní historií. 

  2. Duchové, upíři, démoni a magie. Načasování téhle knížky snad ani nemohlo být lepší. Čas letních romancí minul, nastává období thrillerů, hororů a mystery příběhů. Takže si sedněte do ušáku, zabalte se do deky, zapalte si svíčku a užijte si tenhle román, který je jako stvořený pro podzimní, dušičkové období. 

  3. Rozuzlení velké zápletky. Pokud vám od dočtení Devátého spolku nedá spát otázka, jestli (pozor, spoiler!) se Alex podaří vysvobodit Darlingtona z pekla, teď se to dozvíte. Pokud vás dynamika těchhle dvou v prvním díle bavila, z druhého budete naprosto nadšení. 

  4. Různorodost pohledů. Alex má kolem sebe celou partu lidí, kteří jí v její misi pomáhají a které můžeme v průběhu druhého příběhu hlouběji poznat. Každý z nich vnáší do děje nový úhel pohledu, což je něco, co Leigh Bardugo ovládá více než mistrně – jak už jsme měli šanci zjistit v Šesti vranách). 

  5. Drsná hrdinka. Alex je pořád taková, jakou jsme ji poznali v prvním díle – badass drsňačka, která si nebere servítky. Zároveň je u ní ale viditelný posun a prochází zajímavým vývojem. Díky tomu, že máme možnost sledovat ji v momentech komplikovaných rozhodnutí, se jí dostáváme mnohem víc pod kůži – stejně jako ona nám. 

Zkrátka a jednoduše, Brána pekel rozhodně stojí za přečtení, zvlášť pokud jste v náladě proniknout za tajemné zdi alternativního Yale a užít si pořádně napínavé čtení okořeněné řádnou porcí nadpřirozena.