Slunce a hvězda


Rick Riordan, Mark Oshiro

Hrdinská výprava dvou polobohů ze světa Percyho Jacksona

Nico di Angelo jako Hádův syn zažil víc hrůz než kdokoli jiný. Ale i jeho dny prosvětlil paprsek slunce v podobě milovaného Willa Solace, Apollónova syna. Spolu dokážou překonat jakoukoli překážku. Poslední dobou ale Nika volá hlas z Tartaru. Zdá se, že patří napravenému Titánovi, kterého Percy s Annabeth museli opustit během úniku z Hádovy říše. Nico se mu hodlá vydat na pomoc a Will trvá na tom, že ho doprovodí. Přežije ale bytost světla v nejtemnější části podsvětí? A čeho se tam Nico bude muset vzdát?

Více
449 Kč Doporučená cena
V prodeji

Hrdinská výprava dvou polobohů

Hrdinská výprava dvou polobohů

Rick Riordan je stálice na poli middle grade dobrodružných příběhů a my se na každou jeho knížku těšíme jako malé děti. A taky si tak při jejich čtení připadáme – přece jen řehtat se v hromadné dopravě na plné kolo moc dospělácky nepůsobí. Ale zkuste se udržet, když vám každá druhá hláška žene do očí slzy smíchu. Slunce a hvězda se z klasických Rickových knih trochu vymyká, ale její četbu jsme si užili úplně stejně.

Více informací

Detailní informace

Počet stran 464
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.02.2024
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,634 kg
Jazyk čeština
Původní název The Sun and the Star
Původní jazyk angličtina
Překladatel Dana Chodilová
EAN 9788025366448
Věk od 11
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor

Rick Riordan

Rick Riordan

Narodil se v texaském San Antoniu v USA. Řadu let učil angličtinu a dějepis na střední škole v Kalifornii. Příběhy z řecké mytologie vyprávěl synovi Haleymu, který jej požádal, zda by nevymyslel něco nového se stejnými postavami – a tak se zrodila pětidílná série s hlavním hrdinou Percym Jacksonem, za kterou autor získal řadu literárních ocenění. Další jeho série čerpají například z egyptské nebo severské mytologie. Riordanovy knihy už byly přeloženy do více než čtyřiceti jazyků.

Zobrazit profil autora

Autor

Mark Oshiro

Mark Oshiro

Mark Oshiro (oni/jejich/jim) jsou autorstvem knih pro mládež Anger Is a Gift, která získala ocenění Schneider Family Book 2019 Award, a Each of Us a Desert, nejlepší knihy NPR roku 2020. Mezi jejich knihy pro mladší čtenáře patří The Insiders, kniha roku Publishers Weekly, a You Only Live Once, David Bravo. Mark také přispěli krátkou povídkou do antologie Star Wars anthology From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back. Když zrovna nepíšou, snaží se dosáhnout svého životního cíle – pohladit všechny psy na světě. Mark žijí v Atlantě ve státě Georgia.

Zobrazit profil autora