Enola Holmesová - Mycroftova nebezpečná hra

Grafický román


Nancy Springerová, Mickey Georgeová

Grafický román na motivy oblíbených filmů z Netflixu a úspěšné knižní série

Sympatická, vtipná, okouzlující a především chytrá – to je mladší sestra slavného detektiva Sherlocka Holmese – Enola. Podařilo se jí vyřešit první případ a další na sebe nenechá dlouho čekat. Poté, co tajemná skupina anarchistů unese jejího druhého bratra Mycrofta, pustí se do pátrání. Doufá, že ho zachrání a zároveň získá zpět něco, co jí vzal.

S pomocí lorda Tewkesburyho a pouličního poslíčka jménem Shag začne rozplétat síť záhad, která ji zavede do Scotland Yardu i hluboko do londýnského podzemí. Podaří se jí odhalit pravdu o bratrově únosu a překazit nekalé plány anarchistů, které ohrožují nejen Mycrofta, ale i město?

Více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Enola v barvách

Enola v barvách

Dobrodružství chytré, drzé a emancipované mladší sestry Sherlocka Holmese jsou barvitá vždycky, ale to, které u nás vyšlo 14. března, je ještě o stupeň barvitější – jedná se totiž o komiks. Tenhle uzavřený příběh vznikl speciálně pro komiksovou podobu, takže na Netflixu byste ho hledali marně. Dějově každopádně navazuje na první film a v ideálním případě byste si ho měli přečíst před zhlédnutím toho druhého. V podstatě si ale tuhle krátkou vsuvku do Londýna konce 19. století můžete dopřát kdykoli, když budete mít chuť podívat se, co Enola zase vyvádí 😊.

Více informací

Detailní informace

Počet stran 104
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 16.03.2023
Formát 168x259 mm
Hmotnost 0,317 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Giorgia Spositová
Původní název Enola Holmes: Mycroft's Dangerous Game
Původní jazyk angličtina
EAN 9788025362143
Věk od 11
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

kniznipristaviste.blogspot.com - Enola Holmesová - Mycroftova nebezpečná hra


...„Celá série Enoly patří mezi middle grade, ale bezesporu potěší i starší čtenáře, kteří si chtějí u čtení odpočinout a pobavit se. Navíc ta dobová atmosféra, starý dobrý Londýn, a jednotlivé případy zkrátka baví. Za mě rozhodně doporučení.“...

Autor

Nancy Springerová

Nancy Springerová

Přes padesát publikovaných knih vydobylo Nancy Springerové nepřehlédnutelné postavení mezi americkými autorkami žánru fantasy. Pro její holmesovskou vášeň bylo rozhodující její setkání se souborným vydáním příběhů velkého detektiva. Celoživotní zaujetí géniem z Baker Street korunovala v příbězích Sherlockovy sestry Enoly, jejíž pátrání nápaditě rozvíjí tradici detektivních příběhů. Springer vyučuje tvůrčí psaní na York College v Penyslvánii, kde také žije a píše. Její prózy obdržely mimo jiné cenu Edgara Allana Poea a dočkaly se i nominací na ceny Nebula a Hugo.

Zobrazit profil autora

Autor

Mickey Georgeová

Mickey Georgeová

Mickey George je spisovatelka a ilustrátorka, jejíž debutový grafický román The Heart Hunter vyšel v nakladatelství Legendary Comics. Napsala také komiksové pokračování filmu Enola Holmes s Millie Bobby Brownovou a Henrym Cavillem v hlavních rolích a pracuje na svém queer steampunkovém webovém komiksu The King of Trouble. Když nepíše komiksy, píše herní scénáře pro aplikace vizuálních novel. V současné době žije v Salt Lake City se dvěma velkými psy a příliš velkým množstvím knih.

Zobrazit profil autora