Balada mrtvého světa


Alžběta Bílková

Nezkrotná magie Starého světa povstává. Fantasy od první vítězky Hvězdy inkoustu.

Před stovkami let rozdělila magická apokalypsa svět vedví. Nikdo přesně neví proč, a Hledačka Robin Pembertonová doufá, že se stane první vědkyní, která na to přijde. Neváhá proto riskovat a podnikat cesty do Starého světa, ve kterém magie ještě funguje, je ale vrtkavá a může zabíjet.

Kai Austen – kapitán jednotky strážců Hranice o tom ví své. Jeho bratr vědkyni na jednu z výprav doprovázel a už se nevrátil. Kai jí to nemůže zapomenout a během vzájemné potyčky ji pronásleduje skrze Hranici až na druhou stranu. Kvůli všudypřítomným hrozbám uzavřou křehké spojenectví a brzy zjišťují, že magie Starého světa začala hnít. Dokážou včas odvrátit blížící se konec, který může pohltit celý kontinent?

Více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr YA fantasy
Počet stran 352
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.09.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,415 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Lukáš Vašut
EAN 9788025363881
Věk od 13
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Alžběta Bílková

Alžběta Bílková

Alžběta Bílková se narodila v roce 1994 v Praze. Vystudovala magisterský obor Dějiny evropské kultury na Katolické teologické fakultě při UK. Psaní se věnuje od dětství, její debutová kniha Z Kouře a kamene vyhrála první ročník soutěže Hvězda inkoustu u nakladatelství Fragment, po ní následovala slovanskou mytologií inspirovaná fantasy Kosti Mraza. Její povídky figurují v antologiích Nejkrásnější dárek (Yoli, 2020), Krásky a vetřelci (Epocha, 2021) a Všechny barvy duhy (Yoli, 2021). Ve volném čase se kromě psaní věnuje čtení, filmové a seriálové tvorbě, hraním TTRPGs (většinou) jako Dungeon Master, v letních měsících působí jako vedoucí na dětském táboře. Společně s knižní bookstagramerkou a youtuberkou Zuzkou (@Zuzkaanotuje) natáčí a vydává podcast Holky jdou na draka, zaměřený na fantastiku.

Zobrazit profil autora