Všechno nejlepší, Leigh!

Aktuality Zprávy z redakce

Naše úžasná, milovaná a obdivovaná Leigh Bardugo dnes slaví svoje 47. narozeniny a nám se nechce věřit, že je to teprve pět let, kdy u nás vyšel první díl její série Griša. Od té doby jsme vydali dalších 8 autorčiných knih, a jak to tak vypadá, ještě zdaleka nejsme u konce.

Leighin styl jsme si zamilovali už u Griši, ale bylo to Šest vran, které nás opravdu pohltily a ukázaly nám, že tahle americká autorka s židovskými kořeny opravdu umí psát – a především tvořit příběhy, které vás totálně strhnou. V jejích knihách najdete akci, napětí, humor, skvěle vybudované (a naprosto uvěřitelné) vztahy a hlavně tolik plot twistů, až se vám zamotá hlava. Kdo četl Prohnilé město, Zjizveného krále nebo Vládu vlků, musí nám dát za pravdu. 

Svět, který Leigh Bardugo ve svých knihách vytvořila, byl tak originální a živý, že si přímo říkal o zfilmování. Bylo jasné, že rozhodně nepůjde o nic snadného, ale i díky tomu, že se Leigh osobně podílela na natáčení, jsme si mohli loni užít první řadu skvělé Shadow & Bone série (a doufáme, že nás Netflix ještě letos stihne potěšit i druhou řadou). Na máloco se ve filmovém světě tolik těšíme – a jsme si jistí, že v tom rozhodně nejsme sami. 

Každopádně Leigh rozhodně neusnula na vavřínech a dál pracuje na spoustě projektů. Minulý týden oznámila, že v lednu 2023 vyjde pokračování mysteriózního fantasy románu Devátý spolek z prostředí její alma mater, univerzity v Yale. Navíc pracuje i na novém grafickém románu a knize, které ale prý nemají nic společného s Grishaverse ani s Devátým spolkem. Co ale něco společného s Grishaverse má, je grafický román  Demon in the Wood, který pro vás chystáme už letos na podzim. Tak se těšte, bude to stát za to! 

A Leigh zatím přejeme hodně pohody, zdraví a spoustu úžasných nápadů přetavených ve strhující příběhy. Happy birthday, Leigh! 🎂