Skrytá válka – zajímavosti o knize


Temných fantasy knih není nikdy dost, zvlášť v temných zimních dnech. A protože už brzy vydáme Skrytou válku slovenské spisovatelky H. J. Bornemiszy, chceme se teď s vámi podělit o několik zajímavostí, které vás můžou na tenhle must-read pro milovníky klasických fantasy příběhů nalákat. 

Takže co o téhle knize říká sama její autorka? Tady je šest zajímavostí o inspiraci a vzniku Skryté války.  

  1. Ještě než jsem začala psát knihu, měla jsem vymyšlenou scénu „bitvy o Gotrad“. Vznikla v mé mysli při několikadenním putování po GR 20, dálkové turistické stezce, která vede přes Korsiku. Ten den strašně foukal vítr a byla tak hustá mlha, že jsem viděla sotva na pár metrů. Takže každý strom a kámen, který pronikl mlhou, podněcoval mou představivost. A také filtrovala únavu a utrpení, které jsem ten den prožívala. Ale jinak je to nádherné místo, vřele doporučuji! 

  2. Cestování, zejména po svých, je studnicí zážitků a nápadů! A tak asi nepřekvapí, že i následné putování po Lyseckých lesích bylo inspirováno mými výlety. Zima, vlhko, nedostatek spánku, mokré oblečení a čvachtání v botách – vzpomínky na Norsko mi alespoň částečně pomohly, abych se do něčeho takového dokázala vžít. Samozřejmě jsem to svým hrdinům značně ztížila. Koneckonců jsou to odolnější jedinci než já. 

  3. Inspirací pro Hluché pláně – místo, kde je armáda poprvé napadena neznámým nepřítelem – byla Hardangervidda, náhorní plošina v Norsku. 

  4. Většinu knihy jsem napsala při poslechu hudby Five Finger Death Punch. „Vlajkovou lodí“ této knihy je pro mě jednoznačně píseň „I REFUSE“. 

  5. Od začátku jsem věděla, že se ve Skryté válce chci částečně věnovat problematice posttraumatické stresové poruchy. A také tomu, že i dobrý člověk může za určitých okolností spáchat pěkné svinstvo. 

  6. Všechny kruté pasáže byly inspirovány realitou našeho světa. V původní verzi rukopisu jich bylo mnohem víc, ale nakonec jsem se rozhodla je vyškrtnout, aby kniha nebyla příliš drastická. 

Temný fantasy příběh Skrytá válka vychází už 25. 1. Tak se do něj pusťte!