O Posledním tanci

Aktuality Knižní novinky

Ve čtvrtek se na pultech knihkupectví objeví Poslední tanec, druhý díl volné trilogie One Last … od německé autorky Nicole Böhmové. Dobré new adult romantiky není nikdy dost, a dobré new adult romantiky z uměleckého prostředí už vůbec ne. I proto se na návrat do New York Music & Stage Academy tak těšíme.

V prvním díle, který nese název Poslední song, jsme se seznámili s Riley – servírkou (alespoň zatím), která se chce prosadit v hudebním průmyslu –, a super známou rockovou hvězdou Julianem. I když je to k sobě nepopiratelně táhne, showbusiness dokáže být tvrdý, a to jak k těm, kteří svou cestu vzhůru teprve hledají, tak k těm, kteří už na vrcholu jsou. Z vrcholu totiž vede jen jedna cesta, a nahoru to není. A pokud navíc nevíte, komu kolem sebe můžete věřit, je pro vás těžké pustit si kohokoli blíž k tělu. I když je to milá dívka, která se tváří, že jí na vás opravdu záleží… 

V Posledním tanci se vracíme do prostředí proslulé newyorské umělecké školy, a tentokrát se podíváme mnohem víc do hloubky. Hlavní roli v tomhle příběhu totiž hraje Gillian, současná (nedobrovolná) ředitelka NYMSA, a pouliční tanečník Jaz. Náhodné setkání s talentovaným performerem v Gillian probudí nejen vzpomínky na vlastní taneční minulost, ale i touhu po tom dělat věci jinak a nenechat svůj život řídit ostatními. Jenže to se vždycky snáz řekne, než udělá. A i když by jí Jaz rád byl oporou, sám má svých starostí víc než dost – ať už jde o zdraví, o to, co bude další den jíst a kde složí hlavu, nebo o konkurenci, která si své místo na ulicích New Yorku hodlá získat jakýmikoli prostředky. 

Že umělci nemají na růžích ustláno je známá věc. Nicole Böhmová si je toho dobře vědoma, a tak její příběhy ukazují realitu newyorského uměleckého života se vším všudy. Umění totiž nejsou jen soukromé školy, drahé galerie a bezchybná broadwayská představení – je to hlavně odříkání, nikdy nekončící práce na sobě samém a někdy i celé roky čekání na tu správnou příležitost. Ještě štěstí, že se do toho občas zamotá i láska, tak jako v Posledním songu a Posledním tanci ♥.