Hvězda inkoustu jde do finále

Aktuality

Svět knihy se nezadržitelně blíží a s ním i vyhlášení dalšího vítězného rukopisu literární soutěže Hvězda inkoustu. Letos k nám chodily rukopisy na téma dark academia a s radostí můžeme říct, že se porota ve složení Martin Bečan, Lucie Ortega a Vojta Záleský shodla na třech finalistech.

Nejprve ale přejdeme k troše té statistiky.

Do redakce dorazilo čtyřicet čtyři rukopisů – znovu převážně od autorek – a redakce si mezi sebe k vyhodnocení rozdělila třicet sedm z nich! Ten vykřičník není za poslední větou náhodou. Je to totiž nejvíc rukopisů, které k redakci po prvotním předvýběru a kontrole všech povinných materiálů šly. Měli jsme radost, Vincente? Měli jsme radost, protože to jasně ukazuje, že se začínající autoři neustále zlepšují.

K porotě ale nakonec putovala jen trojice vybraných textů a my už můžeme odhalit, že se o titul vítěze poperou následující rukopisy.

Magické umění interpretace

Demonai

Temná spravedlnost

Autorům gratulujeme – už jen samotný postup do finále je velká věc, redakce je totiž v hodnocení neúprosná – a setkáme se s nimi na Světě knihy na HumbookStagi v sobotu 25. 5. na pražském výstavišti v Holešovicích od 11:00 v sále Bohumila Hrabala. Tam se zároveň dozvíme i nové téma pro další, tentokrát už devátý, ročník.

Budeme se těšit!