Estelle se vrací


Máme skvělou zprávu pro všechny fanynky romantických příběhů od mladé skotské autorky Estelle Maskame. Tento týden u nás vychází první díl její nejnovější série. Po odbočce k vážnějším, více heavy contemporary standalonům se Estelle vrací ke své osvědčené klasice – klasické romantické trilogii.

Od dob DIMILY trilogie se ale autorka posunula zase o kus dál a je to jasně vidět. Z prvních reakcí, které zatím na knihu máme, je jasné, že tenhle příběh by se mohl líbit nejen těm, pro které byla DIMILY série guilty pleasure, ale i těm, kterým přišel tenhle styl romantiky příliš jednoduchý. 

Někdo jako ty je příběh šestnáctileté Mily, která hledá svoje místo ve světě. To dělají všichni teenageři, ale Mila má situaci o to těžší, že její otec je filmová hvězda a ona je tak v neustálém hledáčku objektivů senzacechtivých novinářů. A že dřív nebo později musí uklouznout, je víc než jasné. Když se tak stane, „uklidí“ ji rodiče na venkov k prarodičům. Tady se Mila seznámí s Blakem, který jí zpočátku ztrpčuje život. Ale možná to nedělá se zlým úmyslem. Možná si jen přeje, aby se chvíli ostatní nesoustředili na něj, protože i jeho máma je svým způsobem místní hvězda. A možná je nakonec jediný, kdo dokáže opravdu pochopit, jak se Mila – věčně zastíněná svým otcem – cítí. 

Teď si možná řeknete, že je na sto procent jasné, jak tenhle příběh skončí. Mysleli jsme si to samé, ale po cliffhangeru na konci prvního dílu si už nejsme jistí ničím. Na překladu druhého dílu už se naštěstí pilně pracuje, takže na něj nebudeme muset čekat dlouho – vydání je plánované na letošní HumbookFest. 

A pokud si budete chtít čekání na druhý díl zkrátit, máte rozhodně z čeho vybírat – od již zmiňované DIMILY trilogie (včetně doplňkového dílu Vím, že tě chci), která vám rozhodně na pár dní vystačí, přes Padnout a vstát (už skoro vyprodané, takže na léto chystáme dotisk) až po Druhou tvář Kaie. Tak si užijte předchozí knihy a pak se s chutí pusťte do prvního dílu „Mila-trilogie“. Na jaro je totiž tohle čtení jako dělané.