DIMILY slaví 10 let

Aktuality Zprávy z redakce

Letos v létě je to přesně 10 let od chvíle, kdy Estelle Maskame, tehdy třináctiletá, začala na Wattpadu psát svou sérii DIMILY. A ať už si o téhle sérii myslíte cokoli, rozhodně nám ukázala dvě věci – že se na Wattpadu rodí i úspěšné knihy a že hvězdnou kariéru spisovatele můžete začít i coby náctiletí.

Co si budeme povídat, série DIMILY patří přesně k tomu typu knih, který buď milujete, nebo nenávidíte. A nebo si ho dopřáváte jako své guilty pleasure. Protože kdo by se chtěl v létě mořit s těžkými tématy a složitým stylem? DIMILY je přímočará, čtivá a svým způsobem jednoduchá série, která ale ukrývá i potenciál pro hlubší myšlenky a závažnější konverzace – jak nám Estelle ostatně ukázala ve čtvrtém, doplňkovém dílu z pohledu Tylera.

Celá série byla přeložená do devatenácti jazyků a v souhrnu se po světě prodalo víc než milion výtisků – takovou bilancí se jen tak nějaký autor chlubit nemůže. Estelle ale rozhodně neusnula na vavřínech a pracuje tvrdě dál. Od roku 2015, kdy vyšel v nakladatelství Black & White první díl série – Víš, že tě miluju – napsala celkem 6 knih. Vymyslet a napsat jednu knihu ročně není nic jednoduchého (to vám určitě potvrdí všichni autoři), takže klobouk dolů. Navíc kvantita v tomto případě není na úkor kvality. Právě naopak, s každou knihou je Estelle lepší a lepší. Pokud nevěříte, přečtěte si Padnout a vstát nebo titul Druhá tvář Kaie.

Zatím poslední Estellina kniha, Becoming Mila, vyšla ve Velké Británii na začátku minulého měsíce. Je to první díl plánované trilogie a u nás se na něj můžete těšit na jaře příštího roku. Abyste si čekání zkrátili, naplánujte si rereading DIMILY, přečtěte si bonusovou kapitolu ke knize na StoryMe nebo si pusťte video z Humbooku 2018.